O Wydawnictwie

O WYDAWNICTWIE

 

Początki wydawnictwa Taurus Edukacja i Kultura sięgają 1998 roku i powołanej wówczas firmy Ośrodek Edukacyjny Taurus przez współzałożycielkę, panią Bożenę Strzemieczną. W oparciu o doświadczenie i kompetencje uzyskane przez pracowników od początku istnienia Ośrodka Taurus, w 2014 r. zainicjowano wydawnictwo Taurus Edukacja i Kultura, rozpoczynając nowy etap działalności. Trzon naszych współpracowników ma za sobą wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej. Nasza firma przez lata pracy zgromadziła nie tylko ogromną wiedzę, ale również pozyskała zaufanie klientów, i to jest naszym największym kapitałem. Taurus od wielu lat prowadzi działalność wydawniczą, publikując programy i książki do wychowania do życia w rodzinie dla szkół podstawowych , a także e-booki skierowane do nauczycieli, pedagogów, rodziców i seniorów. Pracownicy naszej placówki od dziesięciu lat biorą czynny udział w międzynarodowych projektach edukacyjnych w ramach programu Socrates Grundtvig 2 (obecnie Erasmus +). Nasze podręczniki do wychowania do życia w rodzinie dla piątych i szóstych klas drugiego etapu edukacyjnego są używane w szkołach podstawowych (także specjalnych) na terenie całego kraju.

Założyciele Taurus to również autorzy podręczników wdż dla wszystkich klas gimnazjum oraz scenariuszy lekcji dla nauczycieli (wydawanych przez Prószyński i S-ka oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne).
Dotychczas nakładem Ośrodka Taurus ukazały się:

Publikacje drukowane:

– Edukacja na rzecz przeciwdziałania HIV/AIDS (CZYTAJ WIĘCEJ
– Zeszyt dla uczniów do przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie dla klas V (CZYTAJ WIĘCEJ
– Zeszyt dla uczniów do przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie dla klas VI (CZYTAJ WIĘCEJ
– Scenariusze lekcji dla nauczycieli przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie dla klas V-VI (ZOBACZ WIĘCEJ

Publikacje elektroniczne:

1) e-booki:
– Żeby godziny wychowawcze nie były nudne…(CZYTAJ WIĘCEJ)
– Czas na godzinę wychowawczą (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Szkoła na rynku… czyli o promocji szkoły (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Dla szkół: Programy, projekty, fundusze (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Rozwiązywanie konfliktów w szkole (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Agresja w szkole. Poradnik dla nauczyciela (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Poradnik dla Seniora. Jak korzystać z komputera i internetu (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Komunikacja bez przemocy. Warsztaty Edukacyjne dla Rodziców. Scenariusze.(CZYTAJ WIĘCEJ)

2) kursy internetowe:
– Wykorzystywanie różnorodnych metod i form pracy na godzinach wychowawczych oraz zajęciach wychowania do życia w rodzinie (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Kurs dla Rady Pedagogicznej: Jak pracować z uczniami na zajęciach wychowawczych? (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Jak rozwiązywać konflikty? (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Szkolenie: program profilaktyczny dla młodzieży w zakresie HIV/AIDS (CZYTAJ WIĘCEJ)
– SPÓJRZ MI W OCZY, czyli parę słów o szkole i agresji (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Asertywność dla nauczyciela (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Syndrom wypalenia zawodowego oraz stres w zawodzie nauczyciela (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Kurs kierowników wycieczek szkolnych i obozów wędrownych (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Jedz zdrowo: kurs podnoszący wiedzę na temat zdrowego odżywiania (CZYTAJ WIĘCEJ)

Zamierzeniem naszego Ośrodka jest tworzenie serwisu edukacyjnego traktującego wyżej wymienione dziedziny szerzej i dokładniej. Pragniemy, aby nauczyciele wychowania do życia w rodzinie, także wychowawcy i pedagodzy, znaleźli tutaj szereg informacji przydatnych w praktyce szkolnej.

Jeśli jesteś nauczycielem wychowania do życia w rodzinie, wychowawcą, pedagogiem szkolnym, nauczycielem innego przedmiotu, dyrektorem placówki oświatowej lub wychowawczej, urzędnikiem samorządu lokalnego zajmującym się oświatą lub rodzicem – zostań współautorem tej strony.
Jeśli jesteś nauczycielem w trakcie awansu zawodowego – podziel się swoimi osiągnięciami: przyślij do nas scenariusze zajęć, własny artykuł, plan rozwoju zawodowego lub opis swoich działań związanych z awansem. Możesz także podnosić swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w naszych kursach internetowych .

Jeśli jesteś nauczycielem dyplomowanym lub na jakimkolwiek etapie rozwoju zawodowego i chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami, przedstawić swoje wątpliwości, opisać sukcesy i porażki – jesteśmy z Tobą.

Jeśli kierujesz placówką oświatową, lub zajmujesz się oświatą z racji pełnionego urzędu, opisz działania związane ze sferą wychowawczą, które stanowią problem, a także takie, które udało się rozwiązać pomyślnie.

Nie bójmy się mówić o wszystkim co dotyczy spraw wychowawczych, mówić zwyczajnie i po prostu, bo problemy tej natury są nieodłącznie związane z naszym życiem i pracą.

Portal edukacyjny wychowanie.pl powstał, by stworzyć sieciową społeczność wszystkich tych osób, które uczestniczą w procesie wychowawczym.
Wychowanie.pl to łatwy dostęp do ważnych informacji i materiałów oraz możliwość dyskusji na tematy związane z wychowaniem. Poruszane przez nas tematy związane są z wychowaniem w szkole i w domu. Zapraszamy Państwa do współtworzenia naszych stron. Czekamy na Wasze spostrzeżenia, artykuły.

Nie ma stron ani serwisów doskonałych, dlatego prosimy o nadsyłanie Państwa opinii, sugestii i uwag dotyczących naszego portalu.
Zapraszamy na Forum dyskusyjne, gdzie możecie zadawać pytania dotyczące nurtujących Was problemów, awansu zawodowego, zwracać się do innych użytkowników o pomoc lub wymieniać z nimi doświadczenia.

Taurus jest wydawcą serwisu FYH! skierowanego na szeroko pojętą muzykę niezależną.

Udostępnij: Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Wprowadź komentarz
Please enter your name.
Please enter your email address.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.