Czas na godzinę wychowawczą

E-book „Czas na godzinę wychowawczą”  to wiele praktycznych wskazówek oraz pakiet scenariuszy na godziny wychowawcze. 

Zapewne jesteś nauczycielem, a także wychowawcą. Starasz się, aby prowadzone przez Ciebie godziny wychowawcze nie były nudne, szukasz pomysłów? Chcesz pomóc uświadomić uczniom zrozumienie przyczyn ich zachowań i reakcji w rożnych sytuacjach życiowych?

Rozumieć, uczyć nietypowych w programie w szkolnym umiejętności, np. radzenia sobie ze złością, efektywnej komunikacji, asertywności? Tak, wymaga to dodatkowej pracy, wysiłku, czasu, cierpliwości, inwestowania we własne szkolenia – zwłaszcza na początku. Procentuje powoli, ale z czasem – coraz bardziej.

„Czas na godzinę wychowawczą” to kolejny e-book z naszej serii Wirtualna Biblioteczka Wychowawcy. E-book „Czas na godzinę wychowawczą” to wiele praktycznych wskazówek oraz pakiet scenariuszy na godziny wychowawcze.

Cena e-booka (PDF): 22.50 zł

E-book to elektroniczna książka dostępna w postaci odpowiednio przygotowanych plików gotowych do pobrania, zapisania na komputerze lub wydrukowania.

Nasz e-book jest wydany w postaci plików komputerowych w formacie PDF i można go otworzyć w darmowym programie Acrobat Reader. Program można ściągnąć tutaj.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty e-booka?
– niższa cena niż w wersji drukowanej
– brak kosztów przesyłki
– możliwość zapisania na dysku, CD lub wydruku
– duży wybór scenariuszy na godziny wychowawcze

Nauczyciel prowadzący godziny wychowawcze jest w trudniejszej roli niż nauczyciele innych przedmiotów. Specyfika tych zajęć a jednocześnie waga treści przekazywanych na lekcjach wymusza prowadzenie ich innymi metodami niż tradycyjne. Nauczyciel chcąc oddziaływać wychowawczo na młodzież nie może prowadzić w/w lekcji w formie wykładów i podawania gotowych recept. Najlepiej, gdy młodzież, umiejętnie kierowana przez nauczyciela sama dochodzi do pewnych wniosków i konkluzji. Służyć temu mają proponowane Państwu scenariusze na godziny wychowawcze.

Liczba stron: 52

PRZEJDŹ DO SKLEPU

E-book „Czas na godzinę wychowawczą” zawiera 21 scenariuszy na 27 godzin wychowawczych. Każdy scenariusz uwzględnia cele, pomoce oraz szczegółowy opis lekcji.

Administrator

Masz pytanie? Napisz do nas na wychowanie@wychowanie.pl

Dodaj komentarz

Wprowadź komentarz
Please enter your name.
Please enter your email address.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.