O Wydawnictwie

Początki wydawnictwa Taurus Edukacja i Kultura sięgają 1998 roku i powołanej wówczas firmy Ośrodek Edukacyjny Taurus przez współzałożycielkę, panią Bożenę Strzemieczną. W oparciu o doświadczenie i kompetencje uzyskane przez pracowników od początku istnienia Ośrodka Taurus.

W 2014 r. zainicjowano wydawnictwo Taurus Edukacja i Kultura, rozpoczynając nowy etap działalności.

Trzon naszych współpracowników ma za sobą wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej. Nasza firma przez lata pracy zgromadziła nie tylko ogromną wiedzę, ale również pozyskała zaufanie klientów, i to jest naszym największym kapitałem. Taurus od wielu lat prowadzi działalność wydawniczą, publikując programy i książki do wychowania do życia w rodzinie dla szkół podstawowych , a także e-booki skierowane do nauczycieli, pedagogów, rodziców i seniorów. Pracownicy naszej placówki od dziesięciu lat biorą czynny udział w międzynarodowych projektach edukacyjnych w ramach programu Socrates Grundtvig 2 (obecnie Erasmus +). Nasze podręczniki do wychowania do życia w rodzinie dla piątych i szóstych klas drugiego etapu edukacyjnego są używane w szkołach podstawowych (także specjalnych) na terenie całego kraju.

Założyciele Taurus to również autorzy podręczników wdż dla wszystkich klas szkoły podstawowej (wcześniej także gimnazjum) oraz scenariuszy lekcji dla nauczycieli (wydawanych przez Prószyński i S-ka oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne).
Dotychczas nakładem Ośrodka Taurus ukazały się:

Publikacje drukowane:

– Edukacja na rzecz przeciwdziałania HIV/AIDS (CZYTAJ WIĘCEJ
– Zeszyt dla uczniów do przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie dla klas V (CZYTAJ WIĘCEJ
– Zeszyt dla uczniów do przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie dla klas VI (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Zeszyt dla uczniów do przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie dla klas VII
– Zeszyt dla uczniów do przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie dla klas VIII
– Przewodnik – Scenariusze lekcji dla nauczycieli przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie dla klas IV-VIII (ZOBACZ WIĘCEJ

Wszystkie nasze publikacje dostępne w sklepie

Publikacje elektroniczne:

1) e-booki:
– Żeby godziny wychowawcze nie były nudne…(CZYTAJ WIĘCEJ)
– Czas na godzinę wychowawczą (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Szkoła na rynku… czyli o promocji szkoły (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Dla szkół: Programy, projekty, fundusze (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Rozwiązywanie konfliktów w szkole (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Agresja w szkole. Poradnik dla nauczyciela (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Poradnik dla Seniora. Jak korzystać z komputera i internetu (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Komunikacja bez przemocy. Warsztaty Edukacyjne dla Rodziców. Scenariusze.(CZYTAJ WIĘCEJ)

2) kursy internetowe:
– Wykorzystywanie różnorodnych metod i form pracy na godzinach wychowawczych oraz zajęciach wychowania do życia w rodzinie (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Kurs dla Rady Pedagogicznej: Jak pracować z uczniami na zajęciach wychowawczych? (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Jak rozwiązywać konflikty? (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Szkolenie: program profilaktyczny dla młodzieży w zakresie HIV/AIDS (CZYTAJ WIĘCEJ)
– SPÓJRZ MI W OCZY, czyli parę słów o szkole i agresji (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Asertywność dla nauczyciela (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Syndrom wypalenia zawodowego oraz stres w zawodzie nauczyciela (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Kurs kierowników wycieczek szkolnych i obozów wędrownych (CZYTAJ WIĘCEJ)
– Jedz zdrowo: kurs podnoszący wiedzę na temat zdrowego odżywiania (CZYTAJ WIĘCEJ)

Zamierzeniem naszego Ośrodka jest tworzenie serwisu edukacyjnego traktującego wyżej wymienione dziedziny szerzej i dokładniej. Pragniemy, aby nauczyciele wychowania do życia w rodzinie, także wychowawcy i pedagodzy, znaleźli tutaj szereg informacji przydatnych w praktyce szkolnej.

Jeśli jesteś nauczycielem wychowania do życia w rodzinie, wychowawcą, pedagogiem szkolnym, nauczycielem innego przedmiotu, dyrektorem placówki oświatowej lub wychowawczej, urzędnikiem samorządu lokalnego zajmującym się oświatą lub rodzicem – zostań współautorem tej strony.
Jeśli jesteś nauczycielem w trakcie awansu zawodowego – podziel się swoimi osiągnięciami: przyślij do nas scenariusze zajęć, własny artykuł, plan rozwoju zawodowego lub opis swoich działań związanych z awansem. Możesz także podnosić swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w naszych kursach internetowych .

Jeśli jesteś nauczycielem dyplomowanym lub na jakimkolwiek etapie rozwoju zawodowego i chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami, przedstawić swoje wątpliwości, opisać sukcesy i porażki – jesteśmy z Tobą.

Jeśli kierujesz placówką oświatową, lub zajmujesz się oświatą z racji pełnionego urzędu, opisz działania związane ze sferą wychowawczą, które stanowią problem, a także takie, które udało się rozwiązać pomyślnie.

Nie bójmy się mówić o wszystkim co dotyczy spraw wychowawczych, mówić zwyczajnie i po prostu, bo problemy tej natury są nieodłącznie związane z naszym życiem i pracą.

Portal edukacyjny wychowanie.pl powstał, by stworzyć sieciową społeczność wszystkich tych osób, które uczestniczą w procesie wychowawczym.
Wychowanie.pl to łatwy dostęp do ważnych informacji i materiałów oraz możliwość dyskusji na tematy związane z wychowaniem. Poruszane przez nas tematy związane są z wychowaniem w szkole i w domu. Zapraszamy Państwa do współtworzenia naszych stron. Czekamy na Wasze spostrzeżenia, artykuły.

Nie ma stron ani serwisów doskonałych, dlatego prosimy o nadsyłanie Państwa opinii, sugestii i uwag dotyczących naszego portalu.
Zapraszamy na Forum dyskusyjne, gdzie możecie zadawać pytania dotyczące nurtujących Was problemów, awansu zawodowego, zwracać się do innych użytkowników o pomoc lub wymieniać z nimi doświadczenia.

Taurus jest wydawcą serwisu FYH! skierowanego na szeroko pojętą muzykę niezależną.

Dodaj komentarz

Wprowadź komentarz
Please enter your name.
Please enter your email address.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.