Pobierz darmowe lekcje do wychowania do życia w rodzinie

Aby pomóc nauczycielom wdżwr w prowadzeniu zajęć zdalnych tego przedmiotu, udostępniamy kilka darmowych lekcji, które można przeprowadzić w klasach 4-8 w ramach e-nauczania.

Wielu nauczycieli pyta, jak realizować wychowanie do życia w rodzinie, nauczając przez internet.

Trudna to będzie sprawa, bo przecież ten przedmiot polega na bezpośredniej rozmowie z uczniami, a tu żadnej rozmowy nie będzie… Chyba że podczas wideorozmów prowadzonych przez połączenia zdalne – za pomocą Skype’a, messengera czy innego komunikatora.

Co możemy zrobić? Mamy łatwiej od innych przedmiotowców w tym sensie, że nie musimy zaliczać prac domowych i wystawiać ocen. Możemy więc zaproponować naszym uczniom jakieś materiały do poczytania w wolnych chwilach.

Żeby to był dla nich czas wytchnienia, a nie nauki jako takiej. Już i tak mają wystarczająco dużo obciążeń, tak oni, jaki i ich rodzice.

Proponujemy dać uczniom dowolność w realizacji tych lekcji. Co to znaczy?

Wysyłamy (udostępniamy) im jakiś temat lekcji. My zaproponujemy kilka naszych treści z programu Moje dorastanie w oparciu o nasze zeszyty. A uczniowie nich sobie po prostu to przeczytają. Jeśli korzystają państwo z naszych zeszytów ucznia Moje dorastanie do kasy 4, 5, 6, 7 i 8, to można poprosić, by uczniowie wypełnili określone przez nas zadania, a my je sprawdzimy już potem, w czasach po epidemii, kiedy wrócimy do normalnego nauczania.

Każdy temat można podzielić na dwie części, żeby nie obciążać naszych wychowanków. Poprosić o przeczytanie danego tematu i zrealizowanie jednego czy dwóch zadań.

Proponujemy tutaj Państwu dostęp do dwóch tematów dla każdej z klas szkoły podstawowej z zeszytów ucznia Moje dorastanie. Załóżmy, że będą tematy przeznaczone do realizacji do końca kwietnia.

A co będzie dalej – zobaczymy.

Życzymy wytrwałości i dużo, dużo zdrowia!

MATERIAŁY DO POBRANIA:

Klasa IV:

Lekcja 6

Lekcja 10

Lekcja 11 (NOWA)

Klasa V:

Lekcja 8 (NOWA)

Lekcja 9

Lekcja 10

Klasa VI:

Lekcja 7

Lekcja 9 (NOWA)

Lekcja 10

Klasa VII:

Lekcja 4

Lekcja 8

Lekcja 10 (NOWA)

Klasa VIII:

Lekcja 3

Lekcja 11 (NOWA)

Lekcja 13

Administrator

Dodaj komentarz

Wprowadź komentarz
Please enter your name.
Please enter your email address.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.