Badamy europejskie potrzeby uczniów i nauczycieli

Badamy europejskie potrzeby uczniów i nauczycieli

W ramach europejskiego projektu NESTT, w którym grodziskie stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja współpracuje z instytucjami z Belgii, Rumunii i Portugalii, sprawdzamy potrzeby uczniów i nauczycieli na płaszczyźnie efektywnego nauczania i uczenia się. Efektem projektu będą filmy dokumentalno-informacyjne, ankiety, przewodnik oraz kurs internetowy przeznaczony dla nauczycieli.

Wszystko po to, aby nauczyciele mogli się rozwijać i dostosowywać swój warsztat do uczniowskich potrzeb oraz obecnych czasów. Bo, jak wszyscy wiemy, czasy się zmieniają, warunki pracy też, a technologia poszła znacząco do przodu. Dlatego wspólnie z belgijską instytucją EUN Schoolnet, rumuńską Asociația Edulifelong i Casa Do Professor, portugalskim koordynatorem i współpracującymi z nim szkołami i instytucjami badawczymi – Agrupamento de Escolas de Maximinos, Dr. Francisco Sanches, Instituto das Comunidades Educativas – staramy się ustalić potrzeby uczniów, a następnie – dostosować do nich nowe edukacyjne rozwiązania.

Stąd europejska próba stworzenia nowego systemu doskonalenia nauczycieli. Bazując na doświadczeniu siedmiu instytucji z czterech krajów oraz analizie systemów oświatowych w każdym z nich, będziemy starali się stworzyć nowe warunki rozwoju nauczycieli. Pierwszym krokiem było przeprowadzenie ankiety wśród blisko 600 uczniów z każdego kraju oraz wykonanie analizy systemów doskonalenia nauczycielskiego. W dalszych krokach uczniowie w specjalnych filmach opowiedzą o swoich ulubionych sposobach nauki oraz czego im brakuje w obecnym systemie.

Jednym z produktów będzie MOOC, czyli rozwinięty kurs online dostępny w kilku językach, w tym po polsku. 

Administrator

Dodaj komentarz

Wprowadź komentarz
Please enter your name.
Please enter your email address.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.