żywienie

Jedz zdrowo – kurs podnoszący wiedzę na temat zdrowego odżywiania

Cel szkolenia:

Światowi eksperci alarmują: ponad 2 miliardy ludzi cierpi na nadwagę, a 671 milionów choruje na otyłość. Nie ma czasu na wybieranie zdrowego jedzenia, ciągły pośpiech wręcz narzuca nam jedzenie „śmieciowych” pokarmów. Producenci żywności faszerują swoje produkty ogromnymi ilościami konserwantów, tłuszczów i cukrów w różnej postaci. Jak żyć, aby jeść z głową? Co robić, żeby nie doprowadzić swojego organizmu do stanu kryzysowego? Przede wszystkim należy poświęcić trochę czasu na zmianę sposobu żywienia i dokonywania zakupów. Jak powinniśmy przechowywać oleje i oliwy? Które kasze są najzdrowsze? Jaki chleb kupować i na co powinniśmy zwracać uwagę w sklepach? Czym są te dziwne składniki o długich nazwach albo skrywane pod tajemniczą literą „E”? Których konserwantów należy unikać, a które nie wpływają na nasze zdrowie? Prawidłowe odżywianie i zbilansowana dieta to czynniki, które znacznie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Unikając niewłaściwych produktów oraz eliminując złe nawyki, możemy poprawić swoją kondycję i fizyczną, i psychiczną. Bo w zdrowym ciele zdrowy duch, a w obecnych czasach należy zwracać uwagę na to, co się je. Zwłaszcza w dobie tak modyfikowanej i produkowanej według zasady „robimy tanio” żywności.

Zgodnie z Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej (z dnia 1 grudnia 2004r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli):

Jeśli nauczyciel jest na ścieżce awansu zawodowego, to wymagania niezbędne do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego obejmują m.in.:

1) umiejętność organizacji i doskonalenia własnego warsztatu pracy, dokonywania ewaluacji własnych działań, a także oceniania ich skuteczności i dokonywania zmian w tych działaniach;

Udział w proponowanym kursie będzie dla Państwa pomocny także przy realizacji w/w punktu Rozporządzenia. Szkolenie opracowane zostało przez zespół dietetyków. Kurs składa się z 1 modułu, podzielonego na zagadnienia.

Uczestnicy szkolenia:

 • poznają podstawowe zasady zdrowego odżywiania się;
 • otrzymają wiele praktycznych porad dotyczących prawidłowego odżywiania;
 • podniosą umiejętność w zakresie prawidłowego odczytywania i interpretowania etykiet na produktach spożywczych;
 • poznają jakie konserwanty i dodatki kryją się pod tajemniczymi literami „E” i których powinni unikać;
 • otrzymają dobrze opracowane materiały, które będą mogli wykorzystać w życiu codziennym oraz swojej pracy (nauczyciele, opiekunowie);

Regulamin szkolenia:

 • komunikacja między słuchaczami i konsultantami odbywa się wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz forum dyskusyjnego
 • uczestnictwo w kursie należy zgłosić, wysyłając formularz zgłoszeniowy i dokonując wpłaty na konto w ciągu 7 dni
 • promocyjna opłata za kurs wynosi 75,00 zł.
 • warunkiem rozpoczęcia kursu jest przesłanie wypełnionego formularza i dokonanie wpłaty na konto

Po dokonaniu wpłaty uczestnik:

 • otrzymuje dostęp do platformy (login i hasło)
 • loguje się ZAWSZE ze strony www.kursy.wychowanie.pl
 • pobiera materiały szkoleniowe,
 • zapoznaje się z treściami szkolenia,
 • przesyła jednorazowo w formacie WORD odpowiedzi do pytań testowych zamieszczonych w materiałach szkoleniowych,
 • otrzymuje opinie i uwagi od konsultantów, dotyczące wykonanych zadań oraz ankietę ewaluacyjną dotyczącą kursu;

 

Po odesłaniu ankiety otrzymuje w ciągu 2 tygodni zaświadczenia:

 • o ukończeniu kursu,
 • poświadczające, że poprzez uczestnictwo w kursie internetowym doskonalił umiejętność wykorzystania i stosowania w swojej pracy technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zaświadczenia wydawane są na podstawie wykonanych prac przesłanych do konsultanta prowadzącego szkolenie.

Jak przystąpić do kursu?

1) Na samym dole strony znajduje się odnośnik do formularza zgłoszeniowego;
2) Wypełnij wszystkie pola formularza zgłoszeniowego. Pamiętaj o wpisaniu ustalonego przez siebie loginu i hasła. Będzie to Twój klucz do pobierania modułów w trakcie kursu;
3) Wypełniony formularz prześlij do nas (klikając polecenie: wyślij, znajdujące się pod formularzem);
4) Otrzymujesz od nas maila z informacją o numerze konta, na które należy uiścić 75,00 zł (opłata za kurs);
5) Po otrzymaniu przez nas wpłaty otrzymasz maila z informacjami dotyczącymi dalszego postępowania, w celu pobrania materiałów szkoleniowych .

Uczestnik kursu, podając swoje prawdziwe dane osobowe, wyraża zgodę na zbieranie i przetwarzanie danych przez portal www.wychowanie.pl zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.). Redakcja oświadcza, że nie udostępnia nikomu gromadzonych danych osobowych.Przesłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody* na opublikowanie i umieszczenie na stronie portalu www.wychowanie.pl fragmentów lub całych zadań opracowanych przez uczestnika kursu, imienia, nazwiska i nazwy szkoły w której pracuje uczestnik kursu oraz wykorzystanie zawartości strony do rozpowszechniania na nośniku CD-ROM; *Zgoda na publikację -oświadczenie Oświadczam, że wyrażam zgodę na publikację w serwisie wychowanie.pl oraz na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Edukacyjny Taurus dla celów związanych z publikacją, zgodnie z Ustawa o ochronie danych osobowych z dn.29.08.1997r. Redakcja portalu informuje, że kurs stanowi materiały autorskie i zabronione jest ich rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób: jako strony WWW, publikacje, wydruki, CD itp. Wkorzystanie tekstów w celach komercyjnych jest zabronione i stanowi naruszenie ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych. Przesłanie na nasz adres e-mail formularza zgłoszeniowego oznacza akceptację powyższych warunków. W razie pytań lub niejasności zapraszamy do kontaktu z redakcją.

Moduł 1

Co jeść by, być zdrowym? Jak poprawnie czytać etykiety produktów? Co robić, żeby nie doprowadzić swojego organizmu do stanu kryzysowego? Jak powinniśmy przechowywać oleje i oliwy? Które kasze są najzdrowsze? Masło czy margaryna? Co pić? Jaki chleb kupować i na co powinniśmy zwracać uwagę w sklepach? Czym są emulgatory?

Cena szkolenia wynosi 75,00 zł brutto
ZAPISZ SIĘ NA KURS / WIĘCEJ INFORMACJI