Zabawki edukacyjne - czy warto?

Asterka

Zabawki edukacyjne - czy warto?

Postautor: Asterka » pn lis 20, 2017 11:14 am

Bo tak się właśnie od dłuższego czasu zastanawiamy z mężem czy warto kupować zabawki edukacyjne ? Teoretycznie opinie są bardzo dobre , ale jak to wygląda w praktyce ?

Mother123Mama

Re: Zabawki edukacyjne - czy warto?

Postautor: Mother123Mama » wt lis 21, 2017 6:44 am

Wydaje mi się, że spokojnie możesz kupować. To zdecydowanie lepszy pomysł, niż na przykład bezwartościowe gry komputerowe czy takie zwykłe karty do Piotrusia itp. tutaj można połączyć naukę z zabawą

Asterka

Postautor: Asterka » śr lis 22, 2017 8:58 am

A masz coś konkretnego na myśli ? Jakie twoim zdaniem zabawki edukacyjne najlepiej zdają egzamin ?

volva73

Postautor: volva73 » śr lis 22, 2017 2:25 pm

warto moj kuzyn uczy sie angielskiego a ma 5lat

Mother123Mama

Postautor: Mother123Mama » czw lis 23, 2017 6:38 am

Asterka pisze:A masz coś konkretnego na myśli ? Jakie twoim zdaniem zabawki edukacyjne najlepiej zdają egzamin ?
na przykład klocki edukacyjne - można je dostać choćby tutaj https://klocki.edu.pl/ U mnie są prawdziwym hitem. Dzieci się chętnie bawią, a my z mężem cieszymy się, ponieważ nie spędzają wolnego czasu na bzdurach. Bardzo podoba nam się to, że klocki edukacyjne nie tylko stwarzają szanse na miłe spędzanie wolnego czasu. Istotne dla nas - a przede wszystkim dla naszych dzieci - są walory edukacyjne. W zależności od rodzaju klocków dzieci uczą się na przykład nowych słówek, nowych terminów itp. żeby coś zbudować trzeba pomyśleć, wyobrazić sobie, co oczywiście poprawia kreatywność. Układanie uczy także cierpliwości, ponieważ trzeba wszystko spokojnie ze sobą dopasować, aby efekt końcowy był ok. U mnie dzieci bawią się razem, dlatego takie klocki uczą też współpracy. Fajnie jest, bo jedno dziecko mówi, że zajmie się tą częścią, drugie, że tą itp co do języków, to też polecam. W końcu nie brakuje rozmaitych planszówek, które ćwiczą angielski, hiszpański itp.

Asterka

Postautor: Asterka » pt lis 24, 2017 7:04 am

Dziękuję ci za bardzo wyczerpującą odpowiedź. W takim razie chyba spróbuję , zobaczymy , jak to będzie w przypadku moich dzieci

oliki545

Postautor: oliki545 » czw gru 07, 2017 6:55 am

a po co zabawki są

Barbasia

Postautor: Barbasia » ndz mar 11, 2018 12:30 pm

A czy jakieś książeczki do nauki angielskiego dla dzieciaków też są dobrym pomysłem na zabawę i edukację w jednym? Jeżeli tak to macie swoje sprawdzone?

OlaMMPublications

Postautor: OlaMMPublications » ndz mar 11, 2018 8:32 pm

Barbasia,
ja polecam książeczki z naszego wydawnictwa MM Publications, jest kilka opcji do wyboru - i dla rodzica, i dla nauczyciela. To, co wyróżnia nasze publikacje, to przede wszystkim bardzo kolorowe wydanie, mocno uproszczone ćwiczenia, adaptacje znanych bajek i książek, dołączone do nich płyty CD. Książeczki mają po kilkadziesiąt stron, ale dostosowane są tak, żeby być świetną rozrywką dla dziecka. Chętnie polecę jakieś konkretne tytuły, ale odsyłam też do naszej strony: http://eltpoland.pl/readers_all i np. do Empiku lub dowolnej księgarni językowej, w której można zobaczyć MM Publications. Dosłownie za grosze można się świetnie pobawić z dzieckiem i poduczyć je języka.
Pozdrawiam,
Ola
Doradca MM Publications

Barbasia

Postautor: Barbasia » pt mar 30, 2018 9:43 am

Faktycznie macie sporo popularnych bajek po angielsku dostępnych. A język w tych opowiadaniach jest zrozumiały czy pisane są bardzo zaawansowanym angielskim? Chodzi mi o to czy trzeba (z perspektywy rodzica chcącego uczyć dziecko) wcześniej przejrzeć te bajki i samemu je zrozumieć żeby potem tłumaczyć dziecku, czy ktoś na poziomie komunikatywnym da sobie radę od pierwszego podejścia z taką czytanką i nauką dziecka z jej pomocą ?

arnold787

Postautor: arnold787 » pt wrz 21, 2018 8:35 am

oczywiście ze wrarto. Maluchom ciężko usiedzieć w miejscu lub je czegoś nauczyć, a nauka przez zabawe jest najlepszym rozwiązaniem. Bardzo fajne zabawki ma w swoim asortymencie https://4toys.pl/ . Ceny konkurencyjne na rynku :)

Wróć do „Materiały edukacyjne”